Pompy ciepła są coraz popularniejsze, praktycznie wszechobecne w domach pasywnych i energooszczędnych.

Pompy ciepła służą z powodzeniem do ogrzewania budynków, a także pozyskiwania ciepłej wody użytkowej, a jednocześnie w sposób wysoce ekonomiczny.

Pompy ciepła są uznawane za proekologiczne oraz bezobsługowe formy ogrzewania.

🔥Jesteś instalatorem, masz hurtownię, potrzebujesz do swojego domu? Propozycja: https://kup-najtaniej-pompe-ciepla.pl/🔥

W jaki sposób działają pompa ciepła?

Co jest wykorzystywane do działania pompy ciepła?

Należy wiedzieć, że w pracy pompy ciepła wykorzystywane są przemiany termodynamiczne krążącego w niej płynu o odpowiednich właściwościach, tak zwanego czynnika roboczego. Jego istotną właściwością jest to, że intensywne paruje (wrze) we względnie niskiej temperaturze.

Dzięki temu odbiera ciepło z otoczenia nawet wtedy, kiedy jego temperatura (w tym przypadku powietrza) wynosi zaledwie kilka stopni.

Gdzie ten proces się odbywa?

Odbywa się on w parowniku, przez który przepływa powietrze zasysane przez wentylator wbudowany w pompę ciepła. Powietrze ochładza się, oddając ciepło czynnikowi roboczemu, który zmienia swój stan skupienia z ciekłego w gazowy.

Dalej w sprężarce na skutek sprężania czynnika roboczego (w postaci pary) rośnie jego temperatura o kilkadziesiąt stopni. Następnie jako gorąca para trafia na skraplacz, który oddaje ciepło wodzie użytkowej i jednocześnie skrapla się do postaci cieczy (skraplacz może być zanurzony w zbiorniku albo go otaczać).

Po skropleniu się czynnik chłodniczy przepływa do zaworu rozprężonego, gdzie obniża się jego ciśnienie, a dalej (już w postaci cieczy) przepływa do parownika.

Cykl się powtarza. Należy wiedzieć, że w ten sposób możliwe jest podgrzewanie wody do temperatury przekraczającej 50 stopni Celsjusza, a pompy ciepła do c.w.u. gwarantują nawet 65 stopni Celsjusza.

🔥Jesteś instalatorem, masz hurtownię, potrzebujesz do swojego domu? Propozycja: https://kup-najtaniej-pompe-ciepla.pl/

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj